ПРО АВТОРА

Українська земля споконвіків народжувала талантів якими по праву гордиться все людство. Серед ник і художник Гушанов Олександр Іванович. Він народився в містечку Бобрінец, Кіровоградської області в Україні. До Молдови переїхав в 1945 р. У 1952 р. закінчив Кишинівське Реслубліканське художнє училище їм. І.Є.Репіна.

Брав участь у всесоюзній виставці — 1967 р. (Москва).

У зарубіжних виставках — 1987 р. (Югославїя ), 1991 р. (Угорщина), 1993 р. (Югославія). 0.І.Гушанов вибрав найскладніший напрям в мистецтві — реалізм і на все життя залишився вірний вибраній дорозі. За своє життя він написав близько 5 тисяч робіт. Серед них пейзажі, натюрморти, графіка, але основний жанр його творчості — портретний живопис.

Герої його творів — люди самого різного соціального положення, віку, зовнішності, характеру. Це політики різних часів і служителі церкви, видатні діячі науки і культури, лікарки і герої війни, діти і люди похилого віку.

У національному історичному музеї Молдови знаходяться портрети Дмитра Кантеміра (1991 р.), Антіоха Кантеміра (1991 р), Іона Нікульче (1991 р.), Міхая Когелнічану (1992 р.), Георге Асакі (1992 р.), Олексія Матєевіча (1992 р.), Богдан-Петрічеську Хаждеу (1993 р.), Міхая Вітязул (1993 р.), Олександру Чел Бун (1994 р.)

У музеї архітектора Щусева — портрет матері Марії Кореневий—Задуліной (1975 р.).

Портрети видатних молдавських письменників і поетів знаходяться в літературному музеї.

У музеї Сільськогосподарського інституту — портрети вчених-селекціонерів.

У державній філармонії — портрети великих композиторів, написаних О.І.Гушановим.
Для музею Петру Мовіле Гушанов написав портрет П.Мовіле (Петро Могила).

Роботи Олександра Гушанов знаходяться в музеях і приватних колекціях багатьох країн світу: у Молдові, Україні, Росії, Франції, Туреччині, Болгарії, Румунії, Польщі, Англії, Греції, США, Ізраїлі, Германії, Нігерії, Угорщині і Югославії.
Дуже часто він писав ікони для церков України і Молдови.

У 2004 р. Гушанов з сім'єю приїхав на Батьківщину до України, де працював до останніх днів свого життя.
Останньою його роботою була картина "Народження Ісуса Христа".
Помер він в 76 років.